KONST / Litografier / Färglitografi 15978487
*
nr 1597 8487
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
"i manegen". Signerad, numrerad 18/100, färglitografi, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 20:25:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 12:44:15
1
Vinnande bud
12/2 20:13:09
2
350 kr
12/2 20:13:09
1
400 kr (Budbetjänt)
12/2 20:13:22
2
450 kr
12/2 20:13:22
1
500 kr (Budbetjänt)
12/2 20:13:29
2
600 kr
12/2 20:13:29
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ivar morsing litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
*
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ivar Morsing
nr 1597 8487
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
"i manegen". Signerad, numrerad 18/100, färglitografi, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 12:44:15 | 1 | Vinnande bud |
12/2 20:13:09 | 2 | 350 kr |
12/2 20:13:09 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/2 20:13:22 | 2 | 450 kr |
12/2 20:13:22 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/2 20:13:29 | 2 | 600 kr |
12/2 20:13:29 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1919, död 2009.Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ivar morsing litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49